Koho potkám?

Všechny osoby, které v naší optice potkáte jsou vzdělaní optici a optometristé což je v dněšní době spíše vyjímkou, než pravidlem. Díky propojení odbornosti a lidskosti se našim zákazníkům dostává té nejlepší péče.
Aleš Novák
tatínek.jpg
*1963
Oční optik, optometrista

Po studiu na gymnáziu absolvoval dvouletou nástavbu oboru oční optik. V roce 1985 nastoupil do svého prvního zaměstnání, kde se seznámil s naším nynějším kolegou Emilem Stiefem a o rok později se na stejném místě seznámil se svou budoucí ženou Martinou. Později dostali umístěnku do Rakovníka. V té době vystudoval optometrii na tehdjším Institutu dalšího vzdělávání zdravotnických pracovníků v Brně, což byla v té době jedniá možnost, jak kvalifikaci optometristy získat. Svazek dvou optiků nemohl vést k jinému cíli, než k otevření soukromé oční optiky. A tak se stalo že v roce 1992 otevřeli svoji první optiku v Praze 9. 

 
Bc. Martina Nováková, MSc
Maminka.jpg
*1965
Oční optik, optometristka
 
Po studiu na gymnáziu absolvovala dvouletou nástavbu oboru oční optik. V roce 1986 se při nástupu do svého prvního zaměstnání setkala se svým budoucím manželem očním optikem Alešem Novákem. Svazek dvou optiků nemohl vést k jinému cíli, než k otevření soukromé oční optiky. Protože v té době nebylo soukromé podnikání možné, zažádali o vystěhování za rodinou do Austrálie. V lednu 1990 byly vyřízené veškeré formality. Vzhledem k předcházejícím událostem však byla volba jasná. V roce 1992 otevřeli svoji první optiku v Praze 9.
 
V roce 1995 se rozhodla prohloubit své vzdělání studiem optometrie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Titul Bc. získala v roce 1999. V roce 2005 (ve čtyřiceti letech) přijala výzvu a zúčastnila se výběrového řízení na sponzorované studijní místo na Pennsylvania College of Optometry (dnes Salus University) v USA, který vyhrála a následně v roce 2008 získala titul MSc (Master of Science) v oboru klinické optometrie.
 
Vzhledem ke svým zájmům (klinická optometrie, TCM, psychosomatika atp.) řeší zrak komplexně jako součást celkového stavu člověka.
 
Kromě své profese se věnuje již dvacet let i odbornému vzdělávání a publikační činnosti. Mimo jiné pracovala jako optometristka v Ústřední vojenské nemocnici. V současné době se věnuje převážně profesnímu vzdělávání v nadnárodní společnosti. Nicméně stále zůstává silnou oporou našeho týmu.
Kateřina Nováková
Kačenka.jpg
*1988
Studentka třetího ročníku VOŠ Diplomovaný oční optik, Pardubice

Kateřina prodala první brýlovou obrubu, když jí byly tři roky. O práci v oboru však nechtěla ani slyšet. Jejím cílem byla pedagogická škola a práce s dětmi. V rodinné firmě však není úniku. Stejně stále pomáháte a spolupracujete, nejdříve z donucení, pak už i dobrovolně. Po několikaleté praxi v pedagogickém oboru zjistila, že ji to do optiky táhne víc a víc a k překvapení rodičů se přihlásila ke studiu na VOŠ Diplomovaný oční optik. Přes to, že původně neměla v úmyslu pokračovat ve studiu, chystá se na přijímací zkoušky oboru optometrie.

Na své pedagogické roky však nezapomněla. Díky svému původnímu vzdělání  dokáže poskytnout odbornou péči i našim nejmenším. To, co začalo dětským koutem v optice v Českém Brodě, pokračuje dnes v podobě specializované dětské oční optiky v Praze 9 ve Vysočanech.

Jelikož je Kateřina nejmladší členkou našeho týmu a má přehled o všem, co se nosí, je vaším i naším poradcem v moderním designu brýlových obrub. Se svou vlastní sbírkou cca 30ti brýlí, které pravidelně střídá, motivuje 
Emil Stief
Emíček.jpg
*1957
Oční optik

V oboru pracuje od roku 1979. S Alešem Novákem se setkali ještě ve státním podniku v roce 1985, kde byl Emil vedoucím a konzultantem začínajícího optika Aleše. Po roce 1987, kdy Aleš odešel do Brna, se jejich cesty rozešly. V roce 1992 nezávisle otevřeli své soukromé firmy v Praze 9. Přes to, že se oba obchody nacházely ve stejné lokalitě  cca 500m od sebe, nikdy se nestali rivaly, přátelství pro ně znamenalo vždy více. Oční optika A. Novák se později z rodinných důvodů přestěhovala do Českého Brodu, ale s Emilem jsme byli i nadále v kontaktu.
 
V roce 2015 se Emil rozhodl, že ze zdravotních důvodů ukončí svoji činnost. Nechtělo se mu však opustit místo, které roky budoval a profesi, kterou má rád. Tak došlo k tomu, že se Optika A. Novák vrátila (téměř) na místo činu a Emil Stief se stal součástí našeho týmu.

Pro Emila je důležitá spokojenost zákazníka a přátelské a seriózní prostředí. Prostředí, do kterého se budou zákazníci rádi vracet a budou se moci spolehnout na kvalitní služby.  

Fakturační údaje

Oční optika Aleš Novák
Husovo náměstí 80, 282 0, Český Brod
IČ: 13283481
DIČ: CZ6311131321
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one